Enter your keyword

Blog

KIZLAR MANASTIRI’NI GEZDİK.

“Tarihi mekanları tanır ve farkına varır” kazanımı kapsamında öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz rehberliğinde kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehrimizde yer alan Kızlar Manastırı’nı gezip görerek inceleme fırsatını yakaladılar. Saklı bir tarihi yakından tanıma şansı elde ettiler.

“KİTAP KUMBARASI”

“KİTAP KUMBARASI”

Okulumuzda her yaş grubundan öğrencilerimize yönelik yapacağımız dergi ve kitap kumbarası kampanyamıza, öğretmen ve velilerimizden de desteklerini bekleriz.

Not: Kampanyamız 13.09.2021-27.09.2021 tarihleri arasında olacaktır.

“Çocuklarda ve Ergenlerde Olumlu Benlik Gelişiminde Ebeveynin Rolü “ konulu söyleşimizi Zorlu Grand Otel’de gerçekleştirdik.

“Çocuklarda ve Ergenlerde Olumlu Benlik Gelişiminde Ebeveynin Rolü “ konulu söyleşimizi Zorlu Grand Otel’de gerçekleştirdik.

Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Vesile Oktan’ın ve okulumuz psikoloğu Buket Çebi’ nin katılımlarıyla “Çocuklarda ve Ergenlerde Olumlu Benlik Gelişiminde Ebeveynin Rolü “ konulu söyleşimizi Zorlu Grand Otel’de gerçekleştirdik. Program sonunda yaptımız hediye çekilişinin geliri okulumuz tarafından Kadın Sığınma Evine bağışlandı. Sağlıklı bireyler yetiştirebilmemiz adına bizlere değerli bilgiler veren Doç.Dr. Vesile Oktan’a ve psikoloğumuz Buket Çebi’ye [...]
“Antarktika’da Bilim Yolcuğu” Konferansı

“Antarktika’da Bilim Yolcuğu” Konferansı

“ Karadeniz Kolejinde ‘Antarktika’da Bilim Yolcuğu ‘ Konferansı “ Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Raif KANDEMİR’i yaşadığı Antarktika deneyimini bizimle paylaşması için okulumuza davet ettik. Hocamıza çıktığı bu yolculukla ilgili bizi de aydınlattığı için çok teşekkür ederiz.
Satranç Turnuvası 8 Yaş Kategorisi’nde İl Birincisi Olduk

Satranç Turnuvası 8 Yaş Kategorisi’nde İl Birincisi Olduk

Sevgili öğrencilerimiz Yaren GÜRSOY Satranç Turnuvasında sekiz yaş kategorisinde il birincisi olmuş, Deren GÜRSOY aynı turnuvada il yedincisi olmuştur. Minik ikizlerimizi gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Desteğini hiç esirgemeyen satranç öğretmenimiz Fatih DEMİRBAŞ’a ayrıca teşekkür ederiz.
Karadeniz Koleji, Naim: Cep Herkülü Filminde

Karadeniz Koleji, Naim: Cep Herkülü Filminde

“Karadeniz Koleji, Naim: Cep Herkülü Filminde “ 26 Aralık 1984 ... Kara gece... Bulgaristan Kominist Partisinin aldığı karar doğrultusunda Türklere karşı başlayan sert politika. Katliamlar...Bulgarca isim zorunluluğu...Türkçe konuşulmasının yasaklanması...Camilerin kapatılması... Ve bunu dünyaya duyurmak için yola çıkan Naim! “Evinizi, arabanızı kaybedebilirsiniz ama sonra geri alabilirsiniz ama kimliğinizi kaybederseniz her şeyinizi kaybedersiniz.’’ diyor Naim Süleymanoğlu Birleşmiş [...]
Karadeniz Koleji Rotasını Ege’ye Çevirdi

Karadeniz Koleji Rotasını Ege’ye Çevirdi

Karadeniz Koleji olarak ilk ara tatilimizde rotamızı İzmir’e çevirdik. 20-22 tarihleri arasında öğrenci, öğretmen ve veli grubumuzla İzmir’deydik. Öğrencilerimiz okul dışında başka bir şehirde birlikte vakit geçirmenin keyfi yanında İzmir, Efes, Şirince (Matematik Köyü) , Kuşadası, Birgi, Sard çevresindeki tarihi ve turistlik yerleri gözlemledi. Öğrencilerimiz ayrıca Matematik Köyü ve Pablo Picasso Sergisi’ne yoğun ilgi gösterdiler. [...]
21. Geleneksel Halk Oyunları Gecesi

21. Geleneksel Halk Oyunları Gecesi

Bu yıl 21.’sini düzenlediğimiz Geleneksel Halk Oyunları gecemizi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin Türkiye’ye ait yöresel halk oyunu gösterileriyle gerçekleştirdik. Ayrıca bu gecemize Kardeş Okulumuz “Kireçhane İlkokulu” da katılmış olup gecemize renk katmışlardır. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.